www.naryby.euwww.maskac.cz

Nákupní košík

Prázdný

Nákup bez registrace!

Výrobci

Sponzoring

Rybářské Závody "Tomiška 2013

Dne: 15.6.2013
Hlavní sponzor: Splavek.cz

Jistota kvality
• SPLÁVEK.CZ = rybářské potřeby za skvělé "internetové" ceny! Vítejte ve světě kvalitního rybářského vybavení!

• Každý den do nabídky zařazujeme pouze "Top výrobky" tak, aby jste již nemuseli hledat jinde.

• Jsme jediný e-shop v ČR s kompletní nabídkou světové značky MIKADO!

• Nakupujte kvalitně z pohodlí domova, nakupujte v e-shopu SPLÁVEK.CZ!

Fotogalerie


Než koupíme rybářský prut - I. díl

 


Koupě nového prutu je zpravidla spojena s dlouhým hledáním na internetu. Než začneme hledat nejvhodnější prut, je dobré zodpovědět si několik základních otázek – 1) pro jakou metodu lovu budeme prut nejčastěji používat?, 2) jaká je cílová ryba?, 3) jaký je typ vody na které budeme nejčastěji lovit? a v neposlední řadě 4) jakou částku jsme ochotni do koupě prutu obětovat? Těchto několik základních otázek nám pomůže v první fázi výběru tak, abychom se vyhnuli nepříjemnému překvapení v podobě nevhodného prutu ve skříni… Vyjasníme-li si několik těchto otázek, můžeme se směle pustit do hledání nejvhodnějšího prutu.

Většina z nás se vrhne na hledání napříč internetem pomocí různých klíčových slov. V této fázi výběru je však výhodné projít nejdříve ověřené rybářské e-shopy (doporučujeme ukládat si je postupně do složky „oblíbené“). Některé e-shopy totiž v průběhu celé sezóny nabízejí více či méně zlevněné rybářské potřeby, které se dají zakoupit se slevou až 50–60%! Například ve složce VÝPRODEJ na www.splavek.cz najdete vždy několik modelů prutů s výraznou slevou. Padne-li nám nějaký prut ve výprodeji do oka a vyhovuje-li požadavkům, není co řešit. Zpravidla tak ušetříme i několik stovek, či tisíců korun, za které si pak můžeme dokoupit další rybářskou výbavu.

Hledání podle výrobce je v dnešní době již minulostí, většina výrobců nabízí ucelenou a kvalitativně velmi vyrovnanou nabídku prutů. Neplatí tak jako v minulosti, že je lépe se držet ověřených značek. Naopak – ověřené tzv. „značky“ své „značkové zboží“ často výrazně a zbytečně předražují. Často jsou pruty více značek vyráběné na stejných linkách ze stejného uhlíku a liší se pouze nálepkou té či oné prověřené značky. V praxi se pak setkáme že se stejný prut s jinými nálepkami na blanku prodává v ČR za ceny rozdílné i o několik tisíc korun. A je to pořád ten samý prut! Ušetřit tak lze zejména koupí méně známých, ale kvalitních značek, které nabízí „hodně muziky za málo peněz“. Sem můžeme řadit především sortiment značky MIKADO, které najdete v našem rybářském e-shopu. U většiny prutů najdete vyvážený poměr kvalita/cena.

Nejčastěji tak v první fázi hledáme nikoliv podle preferovaného „ověřeného“ výrobce, ale spíše podle ceny a také parametrů jaké by měl budoucí prut splňovat, tj. především vrhací zátěž, délka, váha, skladnost (počet dílů), počet oček, výbava atd. Cena vybraného prutu je pak již otázkou jednoduchého triku srovnání zboží na internetu (např. na www.zboží.cz atd). Příkladem může být například velmi oblíbený feeder, který se již roky řadí mezi nejprodávanější feedery – MIKADO ULTRAVIOLET TWIN FEEDER. Tento prut lze koupit na stránkách výrobce obchod.mikado.cz za 2395 Kč. V e-shopu SPLÁVEK.CZ lze ale tento prut zakoupit již za 1999 Kč a k tomu ještě obdržíte kvalitní baitrunner v ceně 550 Kč zcela zdarma navíc! Hledat se tak skutečně vyplatí… To vše v druhém díle článku, který právě připravujeme… Petrův zdar! D.S.

Čtěte celý článek…